פוליש ליטוש יהלום​

אם יש לכם כתמים בשיש או שבניתם בית חדש ואתם רוצים שהרצפה תראה כמו יחדה אחת , מה שנקרא פלטה ... אתם מזמינים ליטוש יהלום .
ליטוש יהלום הוא תהליך יסודי , שמתחיל בפתיחת הפוגות ( החיבורים שבין האריחים) , התבליך מתבצע על ידי כלים מקצועיים,  אפשר בעזרת דיסק מיוחד .
לאחר פתיחת הפוגות, מתחילים למלא את הרווחים שנוצרו בחומר שנקרא דבק שיש, דבק שיש הוא בעצם חומר שמחקה את החוזק של האבן ומאפשר את האפשרות ליצור מהרצפה פלטה אחת, ניתן לגוון את הדבק שיש ולהתאים אותו לצבע של הרצפה.
לאחר יישום ומילוי דבק שיש ברצפה, מחכים שיתייבש טוב ומתחילים את תהליך הליטוש.
הליטוש מתבצע על ידי מכונת פוליש, קצת יותר גדולה ממכונה רגילה וגם יותר כבדה בצורה משמעותית, מתחת למכונת הפוליש יש דיסקיות שמחוברים אליהם יהלומים .
היהלומים מסתובבים במהירות ובעוצמה מתחת למכונה ומעל הרצפה ויחד מתחיל תהליך הליטוש, שיביא אותנו בסופו של דבר ל "מראה רטוב".
תהליך הליטוש הוא תהליך עמוק שמוריד מהאבן כמה מילימטרים טובים מה שמאפשר לנו כבעלי מקצוע להתפטר מכתמים ובעיות שנוצרו באבן על ידי שימוש לא נכון בתהליכי ניקיון בבית או במשרד, כמו למשל שטיפה בעזרת חומצה על שיש, גורם נזק כמעט בלתי הפיך.
הליטוש בשיש מתחלק לגוונים של ברק : 1. מט 2. מבריק 3 מראה "משי".
יש אפשרות לבצע מריחת סילר על השיש לאחר הליטוש, ישום השיש יתחיל רק לאחר שהשיש התייבש ממים, דבר שמומלץ לעשות רק  לאחר שבועיים שלוש, תלוי במזג האוויר.​